30 listopada 2016

Finał Lekkoatletyka dla Każdego z gwiazdami!

Finał Lekkoatletyka dla Każdego z gwiazdami!

Takich kibiców podczas  finału Lekkoatletyki dla Każdego Polski Południowej w COS OPO Spała młodzi lekkoatleci się nie spodziewali. W ubiegłą sobotę, 26 listopada, zmaganiom młodych sportowców przyglądali się ambasadorzy programu Lekkoatletyka dla każdego!: Piotr Małachowski, Maria Andrejczyk oraz Anna Jagaciak-Michalska. Ponad 700 dzieci rywalizowało o prymat najlepszych w swoich kategoriach wiekowych.

Na sobotnich zawodach w Spale, będących zwieńczeniem kilkumiesięcznych zmagań w ramach „Lekkoatletyki dla każdego!” w Polsce Południowej, pojawili się specjalni kibice – ambasadorzy programu: Piotr Małachowski, Maria Andrejczyk oraz Anna Jagaciak-Michalska. Nie zabrakło również organizatora i partnerów programu. PZLA reprezentował nowo wybrany prezes Henryk Olszewski, Ministerstwo Sportu i Turystyki – Marcin Brzychcy, naczelnik departamentu sportu dla wszystkich. Z ramienia Nestlé w wydarzeniu uczestniczyła Mariola Raudo, Kierownik Działu Spraw Korporacyjnych i Public Relations. Spotkanie było okazją do podsumowania tegorocznej edycji LDK!

W sumie we wszystkich imprezach, które odbyły się w ramach programu LDK! w 2016 roku wystartowało ponad 113 tys. dzieci reprezentujących prawie 500 szkół z całej Polski. Odbyło się ponad 1000 imprez szkolnych i 110 zawodów międzyszkolnych.

Program „Lekkoatletyka dla każdego!” (LDK!), jest realizowany od września 2014. Obejmuje zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także imprezy sportowe. Realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przy wsparciu Nestlé Polska S.A. i PKN Orlen.

Kontakty:

Edyta Iroko