14 maja 2014

Gerber Smakowita rybka dla najmłodszych

Gerber Smakowita rybka dla najmłodszych

Warszawa, 14 maja 2014r.


Smakowita rybka dla najmłodszych

 

Ryba to źródło witamin oraz składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom małych smakoszy, marka GERBER rozszerzyła portfolio dań o nowy obiadek – Smakowitą rybkę z warzywami. Teraz także maluchy mogą spróbować delikatnego mięska z mintaja, połączonego ze starannie wyselekcjonowanymi warzywami.


W życiu każdego malucha nadchodzi czas na rozszerzenie diety o nowe, ciekawe smaki. Należy wtedy pamiętać także o rybkach, zwłaszcza morskich, które są źródłem wartościowego białka, będącego budulcem organizmu. Właśnie dlatego eksperci zalecają włączenie ryb morskich, takich jak mintaj i łosoś, do diety dzieci już w 6. miesiącu życia. Zgodnie ze schematem żywienia niemowląt, ryba powinna być składnikiem obiadków 1-2 razy w tygodniu. Dlatego planując tygodniowe menu małego smakosza, należy pamiętać o tym, aby obiadki mięsne podawać przez 5 dni w tygodniu, a dania z rybką przez pozostałe dni – wyjaśnia Anna Rzeszotek, Ekspert ds. Żywienia w Nestlé Polska S.A.

Z myślą o małych smakoszach po 8. miesiącu, w portfolio marki pojawiła się również nowa propozycja – Smakowita rybka z warzywami. Obiadek zawiera mięsko z mintaja, który tak jak łosoś jest cenioną rybą morską, dostarczającą witaminy E i B12 oraz stanowiącą bogate źródło składników mineralnych: fosforu, magnezu i potasu.

Jak wprowadzić do diety pierwszą rybkę?

Rybę można przygotować na wiele sposobów, np. smażoną, panierowaną lub wędzoną. Jednak żadna z tych propozycji nie jest odpowiednia dla rozwijającego się małego organizmu maluszka. Dobrym rozwiązaniem będzie szeroki wybór obiadków GERBER z gotowanym mięskiem ryb morskich, które zostało całkowicie pozbawione ości, co w warunkach domowych może być trudne do osiągnięcia.

Skąd pochodzą rybki w obiadkach Gerber?

Mintaj i łosoś, dodawany do posiłków GERBER, pochodzą z północnych łowisk Oceanu Spokojnego, z okolic Alaski (rys. 1). Są one poławiane w sposób zgodny z zasadą zrównoważonego rybołówstwa. Zanim trafią do procesu produkcji przechodzą wiele kontroli i testów, dlatego każdy rodzic ma pewność, że podaje swojemu maluchowi posiłek, który zgodnie z przepisami prawa nie zawiera substancji konserwujących i barwników.

 

Portfolio dań z rybką GERBER

• NOWOŚĆ! Smakowita rybka z warzywami to propozycja obiadku dla maluchów po 8. miesiącu. Połączenie delikatnego mięska z mintaja, marchewki, przecieru pomidorowego oraz pietruszki z makaronem pozwoli na odkrycie nowych, ciekawych kompozycji smakowych. Mintaj dodawany do Smakowitej rybki jest dobierany ze szczególną starannością imusi spełniać rygorystyczne normy dotyczące jakości surowców. Obiadek zawiera taką porcję rybki, która jest zgodna ze schematem żywienia oraz odpowiednia dla danego wieku. Słoiczek 190 g – cena ok. 5,21 zł.


Pozostałe dania GERBER z rybką:

• Jarzynki z delikatną rybką dla maluchów po 5. miesiącu życia. Kompozycja starannie wyselekcjonowanych warzyw zgotowanym łososiem będzie idealnym urozmaiceniem codziennego jadłospisu. Obiadek nie zawiera soli ani masła. Słoiczek 125 g – cena ok. 3,71 zł.

• Ziemniaczki z gotowaną rybką i natką pietruszki po 5. miesiącu to obiadek w wersji dla najmłodszych smakoszy. Delikatna gotowana rybka z ziemniaczkami i natką pietruszki dostarczy maluchowi niezbędnych składników odżywczych. Posiłek bez dodatku soli i masła. Słoiczek 190 g – cena ok. 5,21 zł.

• Bukiet warzyw z rybką w sosie pomidorowym po 6. miesiącu to obiadek zawierający delikatne szlachetne mięsko łososia z sosem pomidorowym i warzywami będący ciekawym pomysłem na pożywny posiłek dla malucha. Słoiczek 190 g – cena ok. 5,21 zł.

• Ziemniaczki z łososiem po 12. miesiącu życia to idealna propozycja dla aktywnego i rozwijającego się organizmu. Połączenie mięska z łososia oraz delikatnych ziemniaczków przypadnie do gustu niejednemu małemu smakoszowi. Większe kawałki wspomagają naukę gryzienia. Słoiczek 250 g – cena ok. 6,31 zł.

 

Wszystkie podane ceny to średnie ceny na półce.