01 września 2014

Dzięki Nestlé Kalisz znowu bardziej zielony

Dzięki Nestlé Kalisz znowu bardziej zielony

We wtorek, 2 września 2014 roku, przedstawiciele kaliskiego zakładu WINIARY należącego do Nestlé Polska S.A., w trosce o rozwój obszarów zielonych Kalisza kolejny raz ufundują i posadzą w mieście drzewa. Przy ul. Armii Krajowej w pobliżu skrzyżowania z ul. Sylwestra Szpilowskiego posadzonych zostanie 12 klonów. W akcji weźmie udział także Prezydent Miasta Kalisza oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Drzewa to trzon ekosystemu miasta – regulują temperaturę otoczenia, zwiększają wilgotność powietrza, produkują tlen, a dodatkowo pochłaniają większość zanieczyszczeń gazowych i pyłowych. Klony są jednym z gatunków bardziej odpornych na zasolenie i zanieczyszczenie gleby, dlatego z pewnością będą tworzyć krajobraz okolicy przez długie lata. – Drzewa podnoszą jakość naszego życia. Dzięki nim oddychamy czystszym powietrzem. Tworzą naturalną barierę przed hałasem ulicznym, w gorące dni dają przyjemny cień i są po prostu miłe dla oka. Jesteśmy przekonani o słuszności prośrodowiskowych inicjatyw, takich jak sadzenie drzew w naszym otoczeniu. Jako firma od lat związana z Kaliszem i zaangażowana w jego środowisko naturalne, aktywnie uczestniczymy także w innych inicjatywach proekologicznych np. w akcji gaszenia światła w Godzinie dla Ziemi oraz regularnie sprzątamy Las Winiarski. Dzięki takim akcjom wspieramy politykę ekologiczną miasta oraz kształtujemy odpowiedzialne podejście do środowiska mieszkańców i przedstawicieli biznesu. Wierzymy, że wszyscy powinniśmy dbać o nie każdego dnia, do czego serdecznie zachęcamy – mówi Weronika Wodiczko, Kierownik Działu Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska w Fabryce WINIARY w Kaliszu.

W czerwcu 2013 roku firma sadziła drzewa w Kaliszu przy ul. Harcerskiej z okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego. W tym roku sadzenie drzew rozpocznie się 2 września o godzinie o godz. 13. Zakład Nestlé reprezentować będą: Maciej Klęczek – Dyrektor Fabryki Winiary, Maciej Walendowski – Kierownik Działu Technicznego, Weronika Wodiczko – Kierownik Działu Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska oraz Tomasz Wojtyś – Specjalista ds. Ochrony Środowiska. Swoją obecność zapowiedzieli także przedstawiciele Urzędu Miasta: Janusz Pęcherz - Prezydent Miasta Kalisza, Anna Goździńska – Zastępca Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Maria Młynek - Specjalista Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Dzięki wspólnym inicjatywom realizowanym z naszymi pracownikami, władzami i mieszkańcami Kalisza motywujemy się nawzajem we wspólnej trosce o nasze miasto i o środowisko. To wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności naszej firmy – strategię Tworzenia Wspólnej Wartości. Zgodnie z nią chcemy prowadzić biznes tak, aby dostarczać dodatkowych wartości społeczeństwu. Wierzymy, że tylko w ten sposób w dłuższej perspektywie można odnosić sukcesy biznesowe – mówi Maciej Klęczek, Dyrektor Fabryki WINIARY w Kaliszu.

Dodatkowe informacje na temat zaangażowania Nestlé Polska S.A. w ochronę środowiska naturalnego oraz odpowiedzialną komunikację z konsumentami znajdują się w Raporcie Tworzenie Wspólnej Wartości Nestlé w Polsce.