08 października 2014

Światowe Forum CSV – zaproszenie do dyskusji

Światowe Forum CSV – zaproszenie do dyskusji

Już jutro - 9 października 2014 roku odbędzie się szóste Światowe Forum CSV (ang. Creating Shared Value, pol. Tworzenie Wspólnej Wartości). Jest to całodniowe spotkanie o charakterze otwartej debaty na temat światowych kwestii społeczno-ekonomicznych. Organizatorem odbywającego się w Szwajcarii Forum CSV są Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) oraz Nestlé S.A. Każdy może wziąć udział w dyskusji on-line.

Forum CSV to organizowane co 2 lata przez firmę Nestlé S.A. międzynarodowe wydarzenie dotyczące istotnych globalnych zagadnień, takich jak m.in.: żywienie, zasoby wodne, rozwój obszarów wiejskich, zrównoważone rolnictwo i łańcuch dostaw. Tegoroczne forum odbywa się pod hasłem: Zmieniająca się rola biznesu w społeczeństwie. Weźmie w nim udział ponad 20 światowych ekspertów z sektora prywatnego, publicznego oraz organizacji pozarządowych. Dyskusję można śledzić, oglądając transmisję na żywo w internecie. Link do videokonferencji w języku: angielskim, niemieckim, francuskim.

Agenda Forum CSV w czwartek, 9 października 2014 roku: 

9:10      Powitanie

9:30      Tworzenie Wspólnej Wartości (CSV): zmieniająca się rola biznesu

11:15    Żywienie i zdrowie: od indywidualnej troski o zdrowie do zdrowszego społeczeństwa

13:45    Wręczenie nagród CSV 2014

14:30    Zrównoważone rolnictwo i łańcuch dostaw: Jak pogodzić dwa razy większy popyt na żywność w 2030 roku z ograniczonymi zasobami?

16:05    Niedobór wody: czy można rozwiązać ten problem?

17:30    Ustalenia końcowe

- Zapraszamy także do czynnego udziału w dyskusji poprzez Twitter: @nestlecsv (hashtag #CSVforum) oraz mail: questions@nestle.com (uprzejma prośba o podanie imienia i kraju). Na Forum CSV światowe autorytety przedyskutują m.in. jak pogodzić dwa razy większy popyt na żywność, który ma wzrosnąć do 2030 roku z ograniczonymi zasobami, którymi dysponujemy. Jak również o tym, jak można rozwiązać problem niedoborów wody oraz jak indywidualną troskę o zdrowie przekuć w zdrowsze społeczeństwa. To są kwestie globalne, dotyczące nie tylko naszego pokolenia, ale także tego, jak będzie wyglądał świat za kilka i kilkadziesiąt lat powiedziała Iwona Konstanty, Młodszy Kierownik Komunikacji Korporacyjnej w Nestlé Polska S.A.

Przypominamy, że jesienią 2014 roku zostanie ogłoszony nowy raport CSV Nestlé w Polsce. Więcej informacji na tematy związane z CSV znajduje się na stronie nestle.pl w nowej zakładce tworzenia wspólnej wartości http://www.nestle.pl/pl/csv.