05 listopada 2015

Kolejny butik Nespresso w Polsce otwarty

Kolejny butik Nespresso w Polsce otwarty

Mało który amator „małej czarnej” nie kojarzy filiżanki kawy, podnoszonej do ust przez George’a Clooneyaczyli marki Nespresso. Firma od niedawna intensywnie rozwija się na polskim rynku, otwierając kolejne butiki. Tylko w 2015 roku otwarte zostały lokale w Krakowie i Wrocławiu. Z początkiem października dołączył do nich kolejny – w Katowicach.

 Nespresso to producent najwyższej jakości kawy porcjowanej, ręcznie zbieranej i selekcjonowanej oraz prekursor rozwiązań kapsułkowych i lider w swoim segmencie. Oprócz sklepu online oraz obecności u partnerów handlowych, firma posiada własne lokale, usytuowane w największych miastach – na świecie jest ich już ponad 400. Otwarte właśnie Katowice są trzeci butikiem w Polsce poza Warszawą. Lokal usytuowany jest w centrum handlowym Silesia City Center przy ul. Chorzowskiej.        

- Otwarcie butiku w Katowicach jest realizacją zapowiedzi poczynionej pod koniec zeszłego roku, a dotyczącej rozwoju sieci butików – mówi Michał Proszewski, Country Business Manager firmy Nespresso w Polsce – Tym razem odpowiedzieliśmy na potrzeby naszych konsumentów na Śląsku.  

Nowy lokal ma powierzchnię sprzedażową 134 m2 i otwarty jest w godzinach działania centrum handlowego: od 10.00 do 21.00, zaś w piątki do 22.00.Na klientów czeka nie tylko profesjonalny zespół doradzający w ofercie mieszanek oraz ekspresów, ale i regularnie organizowane weekendowe spotkania dla miłośników kawy oraz atrakcyjne promocje.

Podobnie jak w innych butikach w katowickim lokalu znajdziemy strefę degustacji (która w nowym koncepcie przeniesiona została w pobliże wejścia), galerię ekspresów, kolekcję akcesoriów, punkt oddania kapsułek do recyklingu oraz robiącą ogromne wrażenie ścianę z dziesiątkami opakowań z kapsułkami, znajdującą się za kasami.       

Nespresso posiada lokale w 62 krajach świata. W Polsce marka ma już swoje placówki w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. Łącznie z Katowicami jest ich już pięć.