09 lutego 2017

Prezes spółki FRONERI Polska odchodzi na emeryturę

Prezes spółki FRONERI Polska odchodzi na emeryturę

Witold Michalik, autor sukcesu biznesu lodowego Nestlé, po niespełna 25 latach odchodzi na emeryturę. Jego kariera w branży spożywczej rozpoczęła się w 1993 roku od Nestlé, gdzie piastował różne funkcje zarządcze. W ubiegłym roku stanął na czele FRONERI, spółki joint venture utworzonej na mocy porozumienia między Nestlé i Grupą R&R.

Witold Michalik rozpoczął pracę w Nestlé w 1993 roku obejmując stanowisko Supply Chain Managera, a dwa lata później – Eksport/ Import Managera. W latach 2000-2005 był szefem Nestlé na Kraje Bałtyckie, gdzie odpowiadał za stworzenie struktur firmy. Po powrocie do Polski w 2005 roku objął stanowisko Dyrektora HR i Komunikacji Nestlé Polska S.A. Od 2008 roku stanął na czele Działu Lodów i odpowiadał m.in. za rozwój obrotów w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2014 roku powtórnie wprowadził markę Schöller na polski rynek.

Jako Dyrektor Działu Lodów w Nestlé znacząco przyczynił się do zwiększenia udziałów rynkowych wielu kultowych marek. To dzięki opracowanej przez niego strategii firma rok do roku zwiększała sprzedaż, czego dowodem jest ubiegłoroczne rekordowe lato i ogromna popularność lodów marki KAKTUS – w 2016 roku sprzedano ich aż 40 mln sztuk! Biznes lodowy zarządzany przez Witolda Michalika był jednym z najbardziej dochodowych w całej Grupie Nestlé w Europie.

Wraz z utworzeniem FRONERI, nowej globalnej spółki joint venture na rynku lodów i mrożonek w 2016 roku, Witold Michalik został jej prezesem w Polsce, z sukcesem przeprowadzając proces integracji. W związku z jego przejściem na emeryturę zarządzanie FRONERI zostanie powierzone Zbigniewowi Dyśko, obecnemu szefowi Zielonej Budki.

Kontakty:

Edyta Iroko