13 czerwca 2017

Kawa na to jak na lato

Kawa na to jak na lato

To lato jest szczególne dla miłośników kawy! Na amatorów tego napoju czeka w tym sezonie wyjątkowe orzeźwienie. Marka Nespresso wprowadza nową edycję limitowaną kaw - Nespresso on Ice, które idealnie smakują w połączeniu z kostkami lodu. Cytrusowe, łagodne nuty Leggero on Ice oraz palone, intensywne aromaty Intenso on Ice zapewnią doskonałe orzeźwienie w upalne miesiące!  

Każdy z nas ma swoje sposoby na ochłodzenie w upalne dni. Każdy z nas ma również rytuały, które w wakacje ulegają modyfikacji. Jednym z tych, które pozostają niezmiennne jest picie kawy – swojej ulubionej.

Nespresso skomponowało mieszanki Nespresso on Ice tak, byśmy w najprostszy sposób mogli przygotować swoją chwilę kawowej przyjemności na zimno. Eksperci stworzyli łatwe przepisy na idealne proporcje kawy z wodą lub mlekiem – do przygotowania w zaledwie trzech krokach. 

Do przygotowania swojego Nespresso na zimno potrzeba trzech kroków:
KROK 1: Włóż 3 bardzo duże kostki lodu* do szklanki do latte (90 g albo 7 kostek tradycyjnych lodu);
KROK 2: Na kostki lodu wlej espresso** (40 ml) przygotowane na bazie kawy Intenso on Ice albo Leggero on Ice;
KROK 3: Na koniec dodaj 90 ml zimnej wody albo – jeśli wolisz - zimnego mleka (około 6 łyżeczek);

Wskazówki od ekspertów Nespresso:
*  Większe kostki lodu utrzymają Twoją kawę zimną przez dłuższy czas, wolniej topniejąc;
** Miłośnicy bardziej intensywnych kaw mogą zastąpić espresso podwójnym ristretto (2 x 25 ml), aby smak był jeszcze bardziej wyrazisty;

Intenso on Ice oraz Leggero on Ice to pierwsze kawy w historii Nespresso, które zostały stworzone specjalnie do doskonałej harmonizacji z kostkami lodu i podawania na zimno.

Intenso on Ice to bogata mieszanka o aromatach zbóż i ziaren kakao, z wyraźnym posmakiem nut palonych. Z lodem i wodą dostarcza intensywnego orzeźwienia. Przygotowana z mlekiem w postaci Intenso on Ice Macchiato uwalnia gładką i kremową konsystencję, przywodząc na myśl smak ciasteczek.

Leggero on Ice jest łagodną i zbalansowaną kawą o jedwabistej teksturze, która przywodzi na myśl delikatne nuty owoców cytrusowych. Podawana z mlekiem jako Leggero on Ice Macchiato wyzwala nuty opiekanego chleba oraz mleczny, słodkawy smak.

Aby kawowe orzeźwienie Intenso on Ice raz Leggero on Ice mieć zawsze ze sobą, Nespresso przygotowało takżę edycję limitowaną kubka termicznego Touch. Biały, z matowym wykończeniem oraz charakterystycznym w komunikacji kaw geometrycznym wzorem jest gadżetem, który pozwoli wziąć kawę na miasto, wycieczkę czy plażę. Z łatwością zmieszczą się w nim również letnie koktajle przygotowane na bazie nowych kaw, jakie na lato opracowali specjaliści Nespresso.

Intenso on Ice oraz Leggero on Ice dostępne są przez ograniczony czas w butikach Nespresso, w nowym, odświeżonym sklepie internetowym na www.nespresso.com oraz poprzez infolinię w cenie 2 zł za kapsułkę. Więcej informacji na www.nespresso.com/iced-coffee.