03 października 2017

Nestlé pierwsze wśród producentów żywności w zestawieniu Dow Jones Sustainability Index

Nestlé pierwsze wśród producentów żywności w zestawieniu Dow Jones Sustainability Index

Rosnący udział w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii w postaci fusów z kawy lub wiórów z drewna to tylko niektóre przykłady inicjatyw, dzięki którym Nestlé zajęło 1. miejsce w kategorii producentów żywności w najnowszym rankingu Dow Jones Sustainability Index. W zestawieniu tym firmy oceniane są pod kątem podejmowanych działań w ramach odpowiedzialności społecznej.

Dow Jones Sustainability Index (DJSI) to najbardziej znany na świecie i powszechnie uznawany indeks odpowiedzialności społecznej firm, dla których CSR jest strategicznym elementem działań. Ranking ocenia efektywność 2 500 międzynarodowych przedsiębiorstw w trzech aspektach: ekonomicznym, środowiskowym i społecznym.

Z wynikiem 89 na 100, Nestlé zajęło 1. miejsce w rankingu wśród producentów żywności. W aspekcie ekonomicznym i środowiskowym firma uzyskała najlepszy wynik.

W swoich działaniach Nestlé troszczy się o zachowanie zasobów dla przyszłych pokoleń. Dlatego dokłada wszelkich starań, by zmniejszać zużycie wody na tonę produktu oraz ulepszać jakość surowców wchodzących w skład materiałów do opakowań. Jedynie w 2016 roku w Nestlé w Polsce udało się zaoszczędzić 536 ton surowca, wykorzystywanego w opakowaniach, a w ostatnich 6 latach w fabrykach Nestlé w Polsce zredukowano zużycie wody na tonę produktu o 22%.

Więcej informacji na: Dow Jones Sustainability Index website.

Kontakty:

Edyta Iroko