29 września 2017

Tegoroczny kaliski Bieg Ptolemeusza z udziałem gwiazd lekkoatletyki

Tegoroczny kaliski Bieg Ptolemeusza z udziałem gwiazd lekkoatletyki

1 października w Kaliszu odbędzie się 37 Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. W wydarzeniu nie zabraknie gwiazd polskiego sportu: ambasadorki programu „Lekkoatletyka dla każdego!” (LDK) Anny Jagaciak i Szymona Ziółkowskiego. W biegu wystartuje prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński. Swój udział zapowiedzieli również przedstawiciele Zarządu Nestlé Polska, dyrektor i pracownicy fabryki Winiary – łącznie na linii startowej stanie prawie 40 pracowników firmy. Partnerem wydarzenia jest fabryka WINIARY oraz Dział Kulinariów Nestlé Polska.

 Bieg główny rozpocznie się 1 października o godzinie 12.00 na pl. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.
Uczestnicy tradycyjnie zmierzą się z trasą o dystansie10 kilometrów. Głównemu wydarzeniu będą towarzyszyć biegi dziecięce i młodzieżowe oraz bieg przedszkolaków „Mini Ptolemeusz”. Impreza jest otwarta dla wszystkich.

 Przy starcie biegu, w godzinach 09.00-16.00 Nestlé, w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!” zorganizuje specjalne Miasteczko Lekkoatletyczne, a w nim wiele konkurencji lekkoatletycznych dla dzieci i rodziców. Dodatkową atrakcją będzie obecność gwiazd sportu: Anny Jagaciak, ambasadorki programu LDK (oraz Mistrzyni Polski w trójskoku) i Szymona Ziółkowskiego, Mistrza Olimpijskiego i Mistrza Świata w rzucie młotem. Obok nich pojawią się również kaliscy lekkoatleci: Patrycja Skoczylas, Mistrzyni Polski w skoku wzwyż juniorów z tego roku oraz Piotr Goździewicz, Mistrz Polski juniorów młodszych w pchnięciu kulą z 2017 r.

 Bieg Ptolemeusza w Kaliszu jest ważnym wydarzeniem na mapie sportowej Nestlé, gdyż wpisuje się również w działania, jakie firma realizuje w ramach programu „Nestlé Porusza Polskę.” Jego celem jest zachęcanie Polaków do aktywności fizycznej.

 - To kolejna edycja Biegu Ptolemeusza, który aktywnie wspieramy jako firma. Doskonale zdajemy sobie sprawę
z kluczowej roli aktywności fizycznej w podnoszeniu jakości życia. Jesteśmy przekonani, że optymalna dawka ruchu przyczynia się do poprawy naszego samopoczucia. Dlatego
zachęcamy naszych pracowników, ich rodziny, znajomych i wszystkich kaliszan do udziału w tegorocznym Biegu Ptolemeusza. – mówi Tomasz Lazarowicz, Dyrektor Fabryki WINIARY w Kaliszu.

 W ubiegłym roku frekwencja w Biegu Ptolemeusza w klasyfikacji open była bardzo wysoka – w zawodach wystartowało ponad 1070 uczestników.

Kontakty:

Edyta Iroko