25 października 2017

Pierwsze siłownie plenerowe w ramach akcji „Nestlé Porusza Polskę” już otwarte

Pierwsze siłownie plenerowe w ramach akcji „Nestlé Porusza Polskę” już otwarte

Na przełomie września i października zakończyły się prace montażowe związane z otwarciem pierwszych siłowni plenerowych w ramach finału tegorocznej edycji programu „Nestlé porusza Polskę”. Z obiektów mogą już korzystać m.in. mieszkańcy Szczytny, Chynowa oraz Koła. Siłownie stanęły w zwycięskich gminach dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy oddawali na nie głosy w internetowym konkursie. W ten sposób lokalna społeczność zyskała dostęp do wielofunkcjonalnego sprzętu do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Pierwsza siłownia została zbudowana pod koniec września w gminie Szczytna w województwie dolnośląskim.  W kolejnych tygodniach powstały takie obiekty w gminie Chynów oraz Koło. Siłownie otwarto już w województwach: dolnośląskim (Szczytna), lubuskim (Jasień), mazowieckim (Drwalew), wielkopolskim (Powiercie). Zostały one wyposażone w profesjonalny sprzęt, umożliwiający wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń. Mieszkańcy, zadowoleni z nowo powstałych siłowni, bardzo chętnie z nich korzystają.

Mapa plenerowych siłowni już w wkrótce będzie rozszerzona o kolejne, nowe obiekty. W najbliższych tygodniach Nestlé uruchomi je w Pyskowicach (śląskie), Hajnówce (podlaskie), Pabianicach (łódzkie), Sędziszowie (świętokrzyskie) i Kętrzynie (warmińsko-mazurskie). Wszystkie siłownie zostaną udostępnione mieszkańcom do końca listopada. W ramach programu „Nestlé porusza Polskę”, firma wybuduje 16 siłowni plenerowych na terenie całej Polski.  

Więcej informacji na temat „Nestlé Porusza Polskę” (oraz pełna lista zwycięskich gmin, w których powstaną siłownie plenerowe) na stronie programu.

Kontakty:

Edyta Iroko