31 lipca 2018

Lekkoatletyka dla każdego! na wyciągnięcie ręki dzięki aplikacji Nestlé

Lekkoatletyka dla każdego! na wyciągnięcie ręki dzięki aplikacji Nestlé

Nestlé właśnie uruchomiło aplikację dla swojego flagowego programu Lekkoatletyka dla każdego! (LDK!) – części globalnej inicjatywy Nestlé for Healthier Kids. Powstała ona specjalnie z myślą o rodzicach ceniących sobie szybki i wygodny dostęp do interesujących ich informacji. Aplikacja w łatwy sposób pozwoli sprawdzić, która ze szkół w okolicy bierze udział w ogólnopolskim programie dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu zapisanie dziecka do programu będzie jeszcze łatwiejsze.

Ruch to zdrowie. A co jest najlepsze dla dzieciaków w wieku szkolnym? Dyscypliny sportu, które zapewniają im wszechstronny rozwój, zwłaszcza lekka atletyka. Dzięki zakładce „mapa ośrodków” w aplikacji Nestlé każdy rodzic może teraz sprawdzić czy w jego województwie lub mieście znajduje się szkoła, w której prowadzony jest program Lekkoatletyka dla każdego!. Po wybraniu szkoły, użytkownik zostaje przeniesiony na stronę programu, gdzie może zapoznać się z informacjami o trenerze, godzinach jego dyżurów oraz pozyskać mail kontaktowy i telefon.

W aplikacji dostępna będzie również informacja o programie oraz kalendarz wydarzeń. Dzięki temu rodzice i dzieci będą mogli na bieżąco śledzić akcje organizowane w ramach LDK!

Zakładka „kontakt” umożliwi skontaktowanie się z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki (PZLA), który jest jednym z organizatorów programu LDK!. Ułatwi ona dyrektorom szkół nawiązanie współpracy.

W aplikacji jest galeria ze zdjęciami i filmami z zawodów oraz akcji LDK! w całej Polsce. We wrześniu dostępne będzie także podsumowanie raportu z badań, w którym będzie można znaleźć informacje dotyczące m.in. kondycji, nawyków żywieniowych i kompetencji psychospołecznych polskich nastolatków regularnie ćwiczących w programie Lekkoatletyka dla każdego! na tle niećwiczących dzieci z tej samej grupy wiekowej.

Aplikacja dostępna jest dla obu systemów operacyjnych: Android i iOS. Można ją pobrać skanując telefonem QR kody z grafiki ilustrującej tą informację, albo wpisując w sklepie App Store lub Google Play hasło Lekkoatletyka dla Każdego!.

Lekkoatletyka dla każdego! to program promujący aktywność fizyczną oraz prawidłowe odżywianie wśród dzieci i młodzieży. Realizują go wspólnie Polski Związek Lekkiej Atletyki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Nestlé Polska. Jego działania skierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Inicjatywa obejmuje 788 grup treningowych i angażuje ponad 700 trenerów. Od powstania programu w zajęciach uczestniczyło ponad 300 000 dzieci z całej Polski.