13 sierpnia 2018

Miasteczko Lekkoatletyki dla każdego! w Międzyzdrojach

Miasteczko Lekkoatletyki dla każdego! w Międzyzdrojach

Już 18 sierpnia w Międzyzdrojach odbędzie się kolejna edycja wydarzenia organizowanego w ramach programu Lekkoatletka dla każdego! Miasteczko sportowe powstanie na Promenadzie Gwiazd. Każde zgłoszone dziecko będzie mogło spróbować swoich sił w konkurencjach lekkoatletycznych pod okiem profesjonalnych trenerów. W ubiegłym roku w zmaganiach sportowych w Międzyzdrojach uczestniczyło ponad 700 osób.

 Organizatorami Miasteczka Lekkoatletycznego jest Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Nestlé Polska, którzy wspólnie tworzą program LDK! Każdy uczestnik biorący udział w wydarzeniu będzie mógł skorzystać z dwóch stref: aktywności sportowej i prawidłowego odżywiania.

Strefa aktywności sportowej umożliwi sprawdzenie swoich umiejętności między innymi w: biegu na dystansie 30 m na bieżni tartanowej z pomiarem czasu, rodzinnym torze przeszkód, rzucie oszczepem i vortexem do celu, biegu płotkarskim oraz rodzinnym wyścigu z przenoszeniem piłek gumowych na dystansie 10 m.

Strefa zdrowego odżywiania pozwoli uczestnikom sprawdzić stan nawodnienia organizmu oraz dowiedzieć się czy ich śniadania są dobrze zbilansowane. Na stanowiskach na młodych sportowców czekać będą specjaliści ds. żywienia firmy z Nestlé. Każdy uczestnik otrzyma indywidualną diagnozę i listę z zaleceniami. Eksperci chętnie odpowiedzą na dodatkowe pytania odnośnie prawidłowego nawadniania organizmu oraz prawidłowego odżywiania.

Nad zmaganiami młodych lekkoatletów będą czuwać mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem – Szymon Ziółkowski. Wszyscy uczestnicy zabaw lekkoatletycznych otrzymają również drobne upominki przydatne w dalszych zmaganiach sportowych.

 

Nestlé zaprasza całe rodziny do sportowej zabawy w Miasteczku Lekkoatletycznym:

18 sierpnia 2018 r. godz. 11.00 – 17.00.
Międzyzdroje, Promenada Gwiazd

 

Lekkoatletyka dla każdego! to program, którego celem jest popularyzacja lekkoatletyki jako jednej z najważniejszych dyscyplin sportowych, gdyż to jej uprawianie zapewnia wszechstronny rozwój. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorami LDK! są Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Nestlé Polska, a patronem programu jest Ministerstwo Sportu i Turystki.

LDK! realizowana jest w ramach globalnej inicjatywy Nestlé for Healthier Kids, która stanowi rodzaj parasola dla dotychczasowych i nowych działań Nestlé skierowanych do dzieci, młodzieży, a także ich rodziców i opiekunów. W ramach Nestlé for Healthier Kids firma globalnie zobowiązała się pomóc 50 milionom dzieci w prowadzeniu zdrowszego stylu życia. Cel ten chce osiągnąć do 2030 r. Nestlé pragnie pomóc rodzicom i opiekunom w dokonywaniu lepszych wyborów żywieniowych. Dlatego zwiększa wysiłki, by wesprzeć ich w wychowywaniu zdrowszych dzieci, a także zachęca innych, żeby się do tego przyłączyli.