06 listopada 2018

Program Sojusz dla Młodych startuje w Afryce. Nestlé świętuje afrykański Dzień Młodzieży

Program Sojusz dla Młodych startuje w Afryce.  Nestlé świętuje afrykański Dzień Młodzieży

Dzień Młodzieży w Afryce stał się okazją do ogłoszenia przez Nestlé programu Sojusz dla Młodych w Maroku. Celem programu jest stworzenie młodym z tego regionu szans zatrudnienia, a także możliwości odbycia praktyk i staży.

W ciągu ostatnich 10 lat Nestlé pomogło setkom tysięcy młodych na całym świecie, w tym w Afryce, w przygotowaniu się do podjęcia pracy. Firma przeprowadziła też szkolenia z rozwijania umiejętności biznesowych dla 4 mln rolników i 2 mln kobiet.

Kontynuując działania, których celem jest pomaganie młodym z tego regionu świata w początkach ich życia zawodowego, Nestlé – wspólnie ze swoimi partnerami, uruchomiło w Maroku program Sojusz dla Młodych.

Firma wspiera także organizowane 13 listopada w Senegalu Forum Młodych Przedsiębiorców i Samozatrudnienia (YES). Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać m.in Vitala Sounouvou, założyciela Exportolution Global Trade Hub – internetowej platformy transakcyjnej, łączącej kupujących i sprzedających w całej Afryce. Vital Sounouvou bierze także udział w programie Nestlé Social Investment Accelator. To program wspierający młodych przedsiębiorców działających na terenie Afryki w uzyskaniu dotacji. Dzięki temu mogą oni rozwijać swoje biznesy i tworzyć miejsca pracy dla innych.

Aktywności podejmowane przez Nestlé w Afryce to kontynuacja ogólnoświatowej inicjatywy Nestlé Needs YOUth, w ramach której firma wspiera młodych wchodzących na rynek pracy.